<<< Povratak

05.05.2017.

Raspored takmičenja klavitas

15.3.2017.

Dana 12, 13. i 14.05.2017. u našoj školi se održava pijanističko takmičenje "Klavitas".

Takmičenje se odvija u pet disciplina:
- klavir solo
- uporedni klavir srednje škole
- klavir A program srednje škole
- klavir B program srednje škole
- kamerna muzika (jedan od
instrumenata mora biti klavir)

PRAVILNIK

01.03.2017.

Poštovane kolege, učenici, roditelji i dugogodišnji prijatelji Saksofonijade,
Ovim putem vas obavešavamo o određenim novinama koje će se desiti na
ovogodišnjem takmičenju. Naime, uvažavajući i pažljivo razmatrajući sugestije koje ste
nam uputili, Organizacioni odbor je doneo odluku da se XIII Saksofonijada održi
18.marta 2017.godine.
Kao i na prošlom takmičenju, trudićemo se da pored takmičarskog dela
organizujemo i program edukativnog karaktera za sve učesnike, o čemu ćemo vas
blagovremeno obavestiti.
Nadamo se da ćete i ove godine svojim prisustvom uveličati ovu jedinstvenu
manifestaciju za saksofoniste, a sve u cilju unapređenja nastave, razmene znanja i
iskustava kao i popularizacije saksofona.
Unapred se radujemo daljoj saradnji.

POZIVNO PISMO

17.5.2016.

U koncertnoj sali Muzičke škole 14. i 15. maja 2016. godine održano je 11. pijanističko takmičenje KLAVITAS, u organizaciji Muzičke škole „Kosta Manojlović“ Smederevo. Pokrovitelj takmičenja bio je Grad Smederevo.

IZVEŠTAJ

REZULTATI

6.4.2016.

Dana 13, 14. i 15.05.2016. u našoj školi se održava pijanističko takmičenje "Klavitas".

Takmičenje se odvija u pet disciplina:
- klavir solo
- uporedni klavir srednje škole
- klavir A program srednje škole
- klavir B program srednje škole
- kamerna muzika (jedan od
instrumenata mora biti klavir)

PRAVILNIK

28.10.2015.

Poštovane kolege, učenici, roditelji i dugogodišnji prijatelji Saksofonijade,
Ovim putem vas obavešavamo o određenim novinama koje će se desiti na
nam uputili, Organizacioni odbor je doneo odluku da se XII Saksofonijada održi
23.marta 2016.godine.
Takođe, svesni finansijske situacije u zemlji, kao i činjenice da je Saksofonijada
samo prvo u nizu takmičenja koja čekaju naše učenike u ovoj školskoj godini, odlučili
smo da ovogodišnja donacija za učešće iznosi 2000 dinara za kategoriju solista, ili za
ansamble 1000 dinara po članu.
Kao i na prošlom takmičenju, pored takmičarskog dela organizujemo
i program edukativnog karaktera za sve učesnike, 24. marta 2016. godine.
Nadamo se da ćete i ove godine svojim prisustvom uveličati ovu jedinstvenu
iskustava kao i popularizacije saksofona.
Unapred se radujemo daljoj saradnji.

POZIVNO PISMO

REZULTATI

25.9.2015.

Od ponedeljka, 28.09.2015. godine, kreće upis u Muzičko zabavište. Dodatne informacije možete naći na oglasnoj tabli škole ili ovde.

22.3.2015.

Dana 23. i 24.05.2015. u našoj školi se održava pijanističko takmičenje "Klavitas"

PRAVILNIK TAKMIČENJA

RASPORED TAKMIČENJA

SPISAK TAKMIČARA

11.3.2015.

Poštovane kolege,
Obaveštavamo Vas da ćemo 16. i 17. maja 2015 godine, u Smederevu, organizovati XI Saksofonijadu, internacionalnu manifestaciju za saksofoniste.
Saksofonijada će se sastojati iz dva dela:
• Takmičenje učenika osnovnih i srednjih škola kao i studenata saksofona, po godinama starosti, kao i kamernih sastava u kojima je zastupljen saksofon.
• Takmičenje saksofonista u oblasti džeza, popularne muzike i muzike zasnovane na folklornoj tradiciji bilo koje zemlje ili naroda.
Iako je prethodno najavljivano, ove godine nismo u mogućnosti da ostvarimo našu zamisao I ovo takmičenje učinimo besplatnim za sve učesnike. Nadamo se da će se u budućnosti u okviru budžeta Grada Smedereva naći sredstva i za naš projekat,kada ćemo konačno moći da realizujemo gore napomenutu ideju,a sve to u cilju popularizacije saksofona i unapređenja obrazovanja u ovom polju.

Nadamo se da ćete se odazvati našem pozivu i obogatiti XI Saksofonijadu u Smederevu.

SPISAK TAKMIČARA I PROGRAM

TONSKE PROBE

RASPORED ZA 16.05.2015.

14.4.2014.

Poštovane kolege,

obaveštavamo Vas da ćemo 24. maja 2014, u Smederevu, organizovati X Saksofonijadu, internacionalnu manifestaciju za saksofoniste.

Saksofonijada će se sastojati iz dva dela:

• Takmičenje učenika osnovnih i srednjih škola kao i studenata saksofona, po godinama starosti, kao i kamernih sastava u kojima je zastupljen saksofon.

• Takmičenje saksofonista u oblasti džeza, popularne muzike i muzike zasnovane na folklornoj tradiciji bilo koje zemlje ili naroda.

Nadamo se da ćete se odazvati našem pozivu i obogatiti X Saksofonijadu u Smederevu.

IZVOD IZ PRAVILNIKA TAKMIČENJA

Obaveštavamo Vas da će se 25.05.2014. godine u našoj Školi održati pijanističko takmičenje "Klavitas".

Sve potrebne informacije možete preuzeti iz sledećih linkova

PRAVILNIK TAKMIČENJA

Telefon za informacije: 061-182-93-95

19.2.2014

Veljko Nenadić, petnaestogodišnji kompozitor i pijanista, učenik prvog razreda Srednje muzičke škole „Kosta Manojlović”, pobedio je na svetskom takmičenju mladih kompozitora „Golden Key Piano Composition Competition”. „Dunavska rapsodija”, klavirska kompozicija koju je sam komponovao i izveo na klaviru, razgalila je ugledne svetske muzičare u žiriju.
Veljko je i prošle godine odneo pobedu na ovom prestižnom takmičenju –u juniorskoj kategoriji do 14 godina. Njegova kompozicija „Balkanska svita” bila je bez premca. S velikim uspehom uživo ju je tada izveo u čuvenom bečkom „EhrbarHall”u kome su nekada nastupali Brams, Miler i mnogi drugi velikani klasične muzike.

Da uspesi naših učenika ne prolaze nezapaženo, govori u prilog i to da nam je u goste dolazio ambasador Austrije u Srbiji, doktor Johanes Ajgner i pozvao nas da održimo koncert u njegovoj rezidenciji.
Više o Veljku i njegovom uspehu mozete pratiti na sledećim linkovima

27.08.2013.

U mesecu avgustu, u školi su izvedeni sledeći radovi:

I faza zamene prozora na novom delu zgrade u vrednosti od 99.500,00 dinara

Ugrađeni su klima uređaji u iznosu od 131.905,00 dinara.